KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7918108
*
nr 791 8108
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Johannes Ravn (1922-1991), uggla i skogslandskap, signerad, -73, 85x70
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2012
kl 17:34:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 23:35:18
1
250 kr
16/11 19:33:11
2
150 kr
16/11 19:33:37
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk johannes ravn norden nordeuropa norge norsk olja oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk uggla i skogslandskap
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Johannes Ravn
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
nr 791 8108
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Johannes Ravn (1922-1991), uggla i skogslandskap, signerad, -73, 85x70
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/11 23:35:18 | 1 | 250 kr |
16/11 19:33:11 | 2 | 150 kr |
16/11 19:33:37 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk johannes ravn norden nordeuropa norge norsk olja oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk uggla i skogslandskap
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30